امام خمینی (ره) از ولادت تا رحلت

ساخت وبلاگ
چکیده : امام خمینی (ره) از ولادت تا رحلت برگرفته از سایت اطلاع رسانی حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی ... با عنوان : امام خمینی (ره) از ولادت تا رحلت بخوانید :
امام خمینی (ره) از ولادت تا رحلت
برگرفته از سایت اطلاع رسانی حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی

در روز بيستم جمادى الثانى 1320 هجرى قمرى مطابق با 30 شهريـور 1281 هجرى شمسى ( 24 سپتامپر 1902 ميلادى) در شهرستان خمين از توابع استان مركزى ايران در خانواده اى اهل علـم و هجرت و جهاد و در خـانـدانـى از سلاله زهـراى اطـهـر سلام الله عليها, روح الـلـه المـوسـوى الخمينـى پـاى بـر خـاكدان طبيعت نهاد .
او وارث سجاياى آباء و اجدادى بـود كه نسل در نسل در كار هـدايـت مردم وكسب مـعارف الهى كـوشيـده انـد. پـدر بزرگـوار امام خمينـى مرحوم آيه الـله سيد مصطفى مـوسـوى از معاصريـن مرحـوم آيه الـلـه العظمـى ميرزاى شيـرازى (رض) که پـس از آنكه ساليانـى چنـد در نجف اشـرف علـوم و معارف اسلامـى را فـرا گرفته و به درجه اجتهـاد نايل آمـده بـود بـه ايـران بازگشت و در خمـيـن ملجأَ مردم و هادى آنان در امـور دينـى بـود. در حـالـيكه بيـش از 5 مـاه از ولادت روح الـلـه نمى گذشت, طاغوتيان و خوانين تحت حمايت عمال حكومت وقت نداى حق طلبـى پـدر را كه در برابر زورگـوئـيهايشان بـه مقاومت .....ادامه مطلب راملاحظه کنید ...

امام از تولد تا رحلت,...
نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : يکشنبه 18 مهر 1395 ساعت: 11:51